пʼятниця, 4 квітня 2014 р.

Клуб «Надвечір’я»




Клуб "Надвечір'я"    заснований 
у 2000 році.  Нараховує 30 учасників. З 2009 року керує клубом Антоніна Олексіївна Соломянюк.  











Мета і форми роботи клубу – організація змістовного, цікавого дозвілля та відпочинку пенсіонерів, ветеранів праці, людей похилого віку.  













Девіз клубу – «Нам треба жити для добра». Учасники клубу беруть участь у масових заходах будинку культури, є частими гостями реабілітаційного центру селища. Проводяться зустрічі, тематичні вечори, родинні свята, виставки вишивальниць, писанкарок, вечори-вогники, добродійні акції.





Вокальний спів позитивно впливає на музичний розвиток дитини. Виконуючи пісню, дитина намагається донести до слухачів ідею, зміст твору. Постійне заняття сольним співом дуже добре впливає на розвиток голосових даних гуртківця. Спів солістів є окрасою масових свят та концертів будинку культури. Солісти гуртка є улюбленцями глядацької публіки. Репертуар дуже різноманітний. 



Ковальський Вадим
Римар Христина

Кохманська Наталія
Тут вчать українські народні пісні, пісні українських та зару­біжних композиторів, композиторів-класиків, обрядово-календарні пісні, колядки та щедрівки. Учасники гуртка тісно співпрацюють з танцювальним колективом будинку культури, чим прикрашають того чи іншого соліста.
Завдяки старанню керівника — Олени Петрівни Бондарук, батьків та гуртківців — брали участь у фестивалях та різноманітних конкурсах. Є бажаними артистами на кожному заході будинку культури.
Дячук Анастасія
Матея Юлія









Коханюк Дарина

Волосатова Олександра
Король Олександра

                                                                               
Рудчик Юлія
Вокальна група дівчат

Тріо дівчат

Тріо хлопчиків
Веремейчук Каріна


Калабська Ірина



Ланцова Аделіна
Ганзлик Анастасія




















Ткачук Маргарита

Зразковий аматорський ансамбль танцю «Фантазія»


«Фантазія» — так назвали свій колектив ансамбль танцю його  учасники — любителі хореографічного мистецтва. Гурток заснований у 1987 році. Зеніт творчості колективу – 1999 рік, — присвоєння звання «зразковий». Нині він об’єднує більше 50 учасників. Керівник гуртка — Анатолій Андрійович Галичук, відмінник народної освіти.

Це оригінальний у своєму роді колектив будинку культури. Діти і молодь танцюють сучасні й народні танці, створюють танцювальні композиції, мініатюри. Разом створюють костюми, спільно відзначають дні народження, радіють своїм перемогам.

Показником успіху і майстерності колективу є не тільки щира глядацька симпатія, записи глядачів в журналі відгуків та пропозицій про роботу будинку культури, замітки, статі в часописі місцевих газет, а й численні дипломи, грамоти й похвальні листи. Колектив є постійним учасником всіх концертних програм та масових заходів, які проходять в будинку культури та м. Нововолинську. Не раз ставали лауреатами та дипломантами фестивалів, конкурсів міста та Волинської області.





Ведеться плідна співпраця з іншими колективами будинку культури, зокрема – сольного естрадного співу та театром мініатюр «Струмок».


Зразковий аматорський театр мініатюр «Струмок»

Зразковий театр мініатюр «Струмок» розпочав свою творчу   діяльність у 1993 році, як концертно-художній колектив. 20 лютого 1999 року колективу присвоєно звання «зразковий». У 2007 році  колектив переатестований на театр мініатюр. Налічує 20 учасників. Керівник гуртка — Галина Федорівна Максименкова.



Художнім словом, піснею, танцем, мініатюрою, пантомімою гуртківці оспівують і возвеличують красу рідного краю, ведуть пропагандистську роботу по охороні природи та навколишнього  середовища, висвітлюють теми здорового способу життя, шкідливих звичок, такі актуальні теми, як боротьба зі СНІДом, наркоманією, пияцтвом, правила дорожнього руху та пожежної безпеки, про стосунки хлопців та дівчат, друзів, кумирів, життєві цілі та ідеали.

Гурток має свої особливості. Він відрізняється від професійного тим, що перш за все виховує самих учасників сценічних видовищ, служить для розвитку їх творчих сил. Привити гуртківцям любов до мистецтва, виховувати естетичні смаки, захоплювати красою слова, збагачувати духовний світ – основне завдання цього гуртка. Вихованці осягають ази художнього мовлення, пластичної культури, сценічного руху, здобувають навички гримування, беруть участь у створенні       костюмів та декорацій. Колектив є улюбленцем публіки селища.   



Колектив є постійним учасником концертних програм та масових заходах, які проводяться в будинку культури та м. Нововолинську та навколишніх сіл району, творчо співпрацює з аматорськими колективами будинку культури танцювальним та сольного співу. Деякі програми створюються спільно з колективом дорослих та дітей. Колектив являється супутником народного аматорського концертно-художнього колективу «Прометей». 

  

Народний фольклорний колектив «Серпанок»



Фольклорний гурт «Серпанок» народився у жовтні місяці  2006 року.  У 2011 році фольклорному гурту «Серпанок» присвоєно звання «народний». Керівник колективу – цілеспрямована особистість, хореограф і режисер –  Наталія Леонтівна Мазурок. Вона зуміла зібрати до купи любителів народної пісні. Учасники колективу віком від 18 до 65 років, найрізноманітніших професій.

Людей в колектив не підбирають, вважаючи, що в колективі знайдеться робота для кожного учасника, який прагне до самовизначення,самовдосконалення, адже робота фольклорного гурту різножанрово збагачує учасників, розвиває їхню творчість і фантазію. Завдання колективу –  якнайбільше залучити до фольклорного гурту молодого покоління. Нині народний аматорський фольклорний  колектив «Серпанок» — це колектив, який активно пропагує українську народну пісню, народні традиції, звичаї та обряди, тобто усю культурну спадщину українського народу. Гурт налічує 20 осіб, які милують око глядачів оригінальними неповторними костюмами, українськими вишивками.

У програму колективу входять обрядові, календарні пісні,  веснянки, які оспівують природу і красу людини, гаївки, гагілки, повстанські, стрілецькі  та чумацькі пісні.  Яскраво, колоритно учасники співають колядки та щедрівки, виконавці ніби не виступають на сцені, а самі святкують свято.
Колектив є учасником масових заходів, які організовує будинок      культури.  Веде активне творче життя, про що свідчить участь різноманітних фестивалях та конкурсах: Міжнародний фестиваль фольклорного мистецтва «Берегиня», фестиваль національної традиційної культури «Українське коровай сузір’я», Європейські дні Добросусідства «Кордон 835» с. Кречів Іваничівського району.
Приємно спостерігати яскраво-виражене емоційно-позитивне сприймання фольклорного гурту «Серпанок» глядачами. Деякі пісні глядачі «підспівують», а під деякі притупують і навіть пританцьовують.


Попереду в колективі ще багато нових пісень, обрядів, танців, великих і малих сцен, нових вражень та зустрічей, бо учасники закохані у свій край і його прекрасне фольклорне мистецтво. А участь у колективі приносить неабияке задоволення, тому «Серпанок» закликає – «Співаймо разом».



Народний аматорський концертно-художній колектив

Народний аматорський концертно-художній колектив «Прометей» заснований в лютому місяці 1977 року. 29 грудня  1980 року колективу присвоєно почесне звання «народний».  Кількісний склад учасників 20 осіб різного віку та кожен із них – індивідуальність, особистість. Очолює колектив Галина Федорівна Максименкова.





Репертуар колективу будується у відповідності головних дат і подій у нашій країні, області, міста і свого селища. Програми зумовлюються «бойовитістю» змісту, тематики сюжетів. Сутність їх полягає в гостро критичному погляді на явища життя, події, вчинки, які стосуються нашого суспільства. Учасникам притаманне почуття патріотизму, доброго гумору, здатність спокійно, виважено осмислювати події злободення. Оригінальні сценарії, ефективний музичний супровід, виготовлення декорації, бутафорії, реквізиту, виготовлені власноруч театральні костюми, спеціально написані пісні та поставлені танці – усе це створюється колективом однодумців –  учасниками концертно — художнього колективу. Учасники спілкуються з глядачем, імпровізують. Тут  викладається акторська майстерність, сценічне мовлення, вокал та хореографія, а ще більше, тут потрібні суто людські якості – взаємоповага і взаєморозуміння.В своєму репертуарі учасники інсценізують виконання історичних пісень, дум, сімейно-побутових пісень, програмами, де присутні обряди. Музика органічно поєднується з танцем та сценічним дійством.





Розробку сценаріїв, створення сюжетів, підбір музичного і  літературного матеріалу скомпоновує і пише керівник Галина Максименкова. Репертуар та його здійснення контролюється директором та художньою радою будинку культури.


Колектив є постійним учасником концертних програм та масових свят селища, міста Нововолинська та навколишніх сіл району. Являється постійним учасником конкурсів, оглядів театрів мініатюр та концертно — художніх колективів. Виступи на всіх рівнях для колективу були переможними, про що свідчать дипломи, почесні грамоти.